Rezultate olimpiade și concursuri 2021-2022

OLIMPIADE

Eleva Soroiu Alessia Theodora Nicoleta, clasa a VIII a, Mentiune, Olimpiada județeană „Cultură și spiritualitate românească”, profesori coordonatori Mărgărit Corina Emanuela, Dumitru Justin, Școala Gimnazială „Dumitru Ghenoiu”
Elevul Knippelberg-Roseti I. Robert-Adrian, clasa a XII a A, Premiul II, Olimpiada județeană „Cultură și spiritualitate românească”, profesori coordonatori Costache Alexandra și Gavrilă Robert

CONCURSURI

Eleva Știr Ana – Maria, clasa a XI-a A, Premiul I, Concursul zonal „Epistole și mărturisiri de amor”, profesor coordonator Cojocaru Simona
Elevul Milea Nikolas Cătălin, clasa a VII-a B, Mențiune, Concursul regional „Necuvintele”, profesor coordonator Cojocaru Simona
Bulăreanu Ana Maria, clasa a V a B, Premiul I, faza județeană, participare la faza națională pe 28.05.2022, Concursul Național de Biologie „George Emil Palade”, coordonator prof. Ristache Dana)
Chiotoroiu Erica, clasa a V a B, Mențiune, faza județeană, Concursul Național de Biologie „George Emil Palade”, coordonator prof. Ristache Dana
Podaru Medeea, clasa a V a B, Mențiune, faza județeană, Concursul Național de Biologie „George Emil Palade”, coordonator prof. Ristache Dana
Geantă Rareș, clasa a VII a B, premiul I, Concursul „Păstrători ai tradițiilor străbune”
Chișcani Catrinel, clasa a VIII a B, premiul II, Concursul „Păstrători ai tradițiilor străbune”
Ghițun Livia, clasa a VIII a B, premiul II,, Concursul „Păstrători ai tradițiilor străbune”
Nicolae Denisa, clasa a VIII a B, premiul III, Concursul „Păstrători ai tradițiilor străbune”
State Miriam, clasa a VIII a B, Mențiune,, Concursul „Păstrători ai tradițiilor străbune”