Zilele scolii 2018 ( 14-21 Mai 2018)

In saptamana premergatoare zilei de 21 Mai , Ziua Liceului „C-tin Cantacuzino” Baicoi, elevii si profesorii nostri au pregatit o serie de activitati de popularizare a lucrurilor bune si frumoase care se petrec in scoala noastra si a ofertei noastre educationale pentru anul scolar 2018-2019.

LUNI 14.05.2018
” Motive decorative in arta populara romaneasca”- prof. ed.plastica Elena Nitu
„Rolul Monarhiei din România in formarea Statului Național Român”- prof. istorie Madalina Dinu Patrascu
Meci de fotbal intre echipa liceului si echipa fostilor elevi ai scolii

MARTI: 15.05.2018
„Learning by doing”- catedrele de limba engleza si franceza
Demostratie de lupte libere

MIERCURI: 16.05.2018
” Alege o cariera de succes prin domeniul economic!” -prof. Petre Carmen, prof. Vintila Anda
“Povestea stelutei Printesei Gelil”, o aplicatie a matematicii in practica, prof. Mandrican Marius
Meci de handbal fete si baieti

JOI, 17.05.2018
” Magia si farmecul stiintelor”, lab Aura Matei si prof. Ristache Dana
„Educatie prin film” – Influenta nefasta a internetului si a jocurilor pe calculator ( prof. Negoita Andreea, psiholog Monica Nica)
Meci de fotbal intre echipa liceului si echipa Primariei Orasului Baicoi
Activitatile sportive au fost coordonate de prof. Smoleanu Felicia.

SAMBATA , 19.05.2018

Concursul Interjudeţean  „În lumea poveştilor” din cadrul Proiectului „Lecturile copilăriei”,aflat la ediția a VI-a, cuprins ȋn CAERI 2018, la poziția 829,domeniul cultural artistic – literatură.- catedra invatatorilor de la Liceul Baicoi( catedra invatatorilor de la Liceul Baicoi).

Multumim tuturor celor care s-au implicat, multumim elevilor, profesorilor si tuturor celor care au participat alaturi de noi la aceste manifestari!

Proiectul educational” Zilele scolii” aici

Albumul de fotografii aici